16
Mar 2024

Muzeum Etnograficzne w Toruniu

warsztaty » Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zorganizowało rodzinne warsztaty świąteczne pt. „Sobota z jajem” w dniu 16 marca 2024 roku. Jadwiga Niedźwiedzka została zaproszona na to wydarzenie. Przeprowadziła warsztaty dla dzieci i dorosłych, na których wykonywano tradycyjne palmy kurpiowskie. Na początku opowiedziała o kurpiowskiej tradycji robienia palm na Niedzielę Palmową. Następnie pokazała sposoby wykonywania kwiatów z bibuły i techniki wicia palm. Uczestnicy samodzielnie wykonywali palmy. Wspólnie spędzony czas, szczególnie rodzin, wzmocnił więzi rodzinne oraz dał możliwość uczenia się współpracy w kreatywnym wykonywaniu wspólnego zadania.

Na tej imprezie była również Joanna Duda z synem Ignacym. Przeprowadziła warsztaty, na których uczyła techniki malowania pisanek metodą batikową. Było bardzo duże zainteresowanie. Każda osoba miała możliwość wykonania własnej pisanki.

Następnego dnia odbył się kiermasz twórców ludowych. Prezentowali swoje rękodzieło. Jadwiga Niedźwiedzka wraz z córką i wnuczkiem przygotowali stoisko z własnymi produktami.

Pobyt w Muzeum dał możliwość zaprezentowania kultury ludowej Kurpi Zielonych oraz miło spędzić czas z rodziną.