01
Cze 2015

Ginące Zawody 2015

warsztaty » Ginące Zawody 2015

15 jubileuszowe warsztaty etnograficzne „Ginące Zawody” pod hasłem „Od barci do pasieki” odbyły się w dniach: 1 – 3 czerwca 2015 roku w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle. Motywem przewodnim była tradycja bartnicza. Można było nie tylko obserwować, ale również samodzielnie wykonać przedmioty rękodzielnicze charakterystyczne dla regionu kurpiowskiego.

Moim zadaniem był pokaz oraz nauka wykonywania kwiatów z bibuły. Uczestnicy warsztatów byli zainteresowani tą dziedziną twórczości ludowej. Bardzo chętnie wykonywali kwiaty pod moim nadzorem, które mogli zabrać ze sobą. Okolicznościowa mini wystawa pozwoliła zapoznać się z moimi regionalnymi wyrobami.

Podczas uroczystości otwarcia „Ginących Zawodów” otrzymałam  dyplom honorowy za zasługi dla zachowania dorobku kultury polskiej od Fundacji Cepelia Polska Sztuka i Rękodzieło z okazji 65-lecia „Cepelii”.

Dziękuję Pani Czesławie Kaczyńskiej, prezes Stowarzyszenia Artystów Kurpiowskich, która doceniła moje działania mające na celu popularyzację rękodzieła kurpiowskiego i złożyła wniosek o przyznanie mi dyplomu.